| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Druki

Druki

  Strona przy współpracy z e-file sp. z o.o.

  fillUp

  KSW-BHP (archiwalny) Karta szkolenia wstępnego w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy

  Wzór karty szkolenia wstępnego określony został w załączniku nr 2 rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 lipca 2004 r. 
  Według  powyższego rozporządzenia pracodawca zapewnia pracownikowi odbycie, odpowiedniego do rodzaju wykonywanej pracy, szkolenia, w tym przekazanie mu informacji i instrukcji dotyczących zajmowanego stanowiska pracy lub wykonywanej pracy.
   
  Szkolenie zapewnia :
  1. zaznajomienie się z czynnikami środowiska pracy mogącymi powodować zagrożenia dla bezpieczeństwa i zdrowia pracowników podczas pracy oraz z odpowiednimi środkami i działaniami zapobiegawczymi;
  2. poznanie przepisów oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w zakresie niezbędnym do wykonywania pracy w zakładzie pracy i na określonym stanowisku pracy, a także związanych z praca obowiązków i odpowiedzialności w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy;
  3. nabycie umiejętności wykonywania pracy w sposób bezpieczny dla siebie i innych osób, postępowania w sytuacjach awaryjnych oraz udzielenia pomocy osobie, która uległa wypadkowi.
  Podpis pracownika na karcie szkolenia wstępnego w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy stanowi potwierdzenie odbycia instruktażu i zapoznania się z przepisami oraz zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy dotyczącymi wykonywanych prac.
  Karta szkolenia wstępnego  jest przechowywana w aktach osobowych pracownika.

  Ostatnio na forum

  Eksperci portalu infor.pl

  AYMING POLSKA

  Konsulting strategiczny i operacyjny

  Zostań ekspertem portalu Infor.pl »