| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Druki

Druki

  Strona przy współpracy z e-file sp. z o.o.

  fillUp

  SI Spis inwentarza (wywieszka)

  Inwentarz jest pierwszą z działań spisowych czynnością podejmowaną przez jednostkę. Dokonuje się go na dzień rozpoczęcia działalności, aktualizując następnie poprzez dokonywane okresowo spisy oraz kontrole stanu majątku firmy. Wywieszka inwentaryzacyjna nie stanowi pełnego spisu stanowiącego dokument księgowy, jest drukiem umieszczanym w magazynie, często w jego oznaczonej części, zawierającym stan majątku znajdującego się w danym miejscu. W przypadku umów z rozliczeniem sprzętu, stanowić może podstawę do sporządzenia protokołu zdawczego i odbiorczego sprzętu powierzonego.

  W przypadku spisów z natury wywieszka może być podstawą spisu, niemniej sam spis nie powinien opierać się wyłącznie o przepisanie wywieszki. Spis z natury każdorazowo powinien być sporządzany w oparciu o faktyczną inwentaryzację sprzętu znajdującego się na stanie podmiotu. Przeniesienie (przepisanie) wywieszki inwentaryzacyjnej do arkusza spisowego powinno stanowić podstawę wprowadzenia uwag na arkuszu przez osoby uczestniczące w spisie z natury, odpowiadające materialnie za stan spisywanego majątku.

  Nie ma wymogów formalnych, by wywieszka była podpisywana przez pracownika. W przypadku wywieszki stanowiącej dokument kontrolny należy sporządzać ją w oparciu o podwyższone kryteria staranności, w szczególności podpisy osoby odpowiedzialnej za powierzony inwentarz. 

  Ostatnio na forum

  Artykuł Partnerski

  Eksperci portalu infor.pl

  Rödl & Partner

  Doradztwo podatkowe, prawne, biznesowe, audyt, księgowość

  Zostań ekspertem portalu Infor.pl »