reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Druki

Druki

  Strona przy współpracy z e-file sp. z o.o.

  fillUp

  RB Raport bankowy

  Raport bankowy sporządzony nawet w formie elektronicznej, może dla podatnika stanowić podstawę księgowania operacji dokumentowanych tym raportem. Raport stanowi okresowe zestawienie transakcji dokonanych przez klienta banku w związku z umową rachunku bankowego oraz przedstawionym mu zestawieniem transakcji.
  Po zawarciu umowy rachunku bankowego, bank jest obowiązany przesyłać posiadaczowi co najmniej raz w miesiącu bezpłatnie wyciąg z rachunku z informacją o zmianach stanu rachunku i ustaleniem salda, chyba że posiadacz wyraził pisemnie zgodę na inny sposób informowania o zmianach stanu rachunku i ustaleniu salda. Zasada ta jest bezwzględnie obowiązującą i jedynie określony sposób informowania o zmianach stanu rachunku i ustaleniu salda może być odmiennie uregulowany między stronami na podstawie pisemnej zgody posiadacza rachunku. Posiadacz rachunku bankowego jest obowiązany zgłosić bankowi niezgodność zmian stanu rachunku lub salda w ciągu czternastu dni od dnia otrzymania wyciągu z rachunku.
  Raport bankowy powinien wskazywać i opisywać określone operacje na rachunku zarówno pod względem ich przedmiotu, jak również ich wpływu na sytuację jednostki (przychód – rozchód). Raport może pozostawać powiązany z innymi dowodami, na podstawie których dokonano księgowań określonych operacji, które opłacane były z rachunku jednostki.  
  Dekretowanie poszczególnych pozycji z raportu bankowego może być dokonywane z przyporządkowaniem do nich osobnych kont księgowych. Raportu nie księguje się jako jeden dokument, ale jako zestawienie transakcji, z których każda tworzy niezależne zdarzenie, podlegające osobnemu rozliczeniu.

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Ostatnio na forum

  reklama
  reklama

  Eksperci portalu infor.pl

  RT Tax Poland

  Założona w 2000 roku firma jest obecnie jednym ze światowych liderów. Oferuje usługi zwrotu podatku dla osób, które pracowały za granicą. RT Tax posiada około 400 przedstawicielstw w 40 krajach na całym świecie.

  Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
  reklama
  reklama
  reklama