reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Druki

Druki

  Strona przy współpracy z e-file sp. z o.o.

  fillUp

  USM Umowa sprzedaży motocykla

  Zawarcie umowy sprzedaży motocykla powinno, dla celów dowodowych i rejestracji pojazdu, nastąpić w formie pisemnej. Strony powinny koniecznie wymieć swoje dane osobowe oraz podpisać się. Umowa powinna szczegółowo wskazywać przedmiot umowy, czyli spowodować, że zostanie on konkretnie w niej oznaczony. Warto wymienić nie tylko numer rejestracyjny, ale również inne dane (np. pojemność, kolor, rodzaj, model).

  Strony powinny ponadto oznaczyć stan nabywanego motocykla na tyle dokładnie, by możliwe było stwierdzenie ewentualnych wad, o których sprzedający wiedział lub mógł wiedzieć w momencie podpisywania umowy.

  Umowa powinna wskazywać również datę przeniesienia własności oraz wydania motocykla nabywcy, a także formę i termin zapłaty ceny. Cena nie musi być wskazana w złotych polskich.

  Po stronie nabywcy kupno motocykla może spowodować obowiązek złożenia deklaracji PCC-3 i rozliczenia podatku od czynności cywilnoprawnych (14 dni od dnia zawarcia umowy).

  Umowa jest podstawą rejestracji motocykla oraz ubezpieczenia go od odpowiedzialności cywilnej. W przypadku braku zastrzeżeń dotychczasowa umowa ubezpieczeniowa wiąże do czasu, na jaki była zawarta.

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Ostatnio na forum

  reklama
  reklama

  Eksperci portalu infor.pl

  ODO 24

  ODO 24 – to firma, która od 2012 roku oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa informacji. Stawia na merytorykę, praktyczne rozwiązania oraz trwałe relacje z klientami budowane w oparciu o partnerstwo, uczciwość i zaufanie. Swoim klientom pomaga chronić dane, minimalizując ryzyko związane z kontrolą, wyciekiem lub ich utratą.

  Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
  reklama
  reklama
  reklama