| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Druki

Druki

DW-3 Wniosek o podanie numeru pozycji rejestru zastawów

Formularz należy wypełnić czytelnie, na maszynie, komputerowo lub ręcznie, wielkimi, drukowanymi literami, zgodnie z opisem pól. Każdy wniosek należy składać z oryginałem dowodu wpłaty. Jeżeli w polu sygnatura akt postępowania minimum jeden z członów sygnatury nie zostanie wypełniony, wniosek uznaje się za wypełniony niepoprawnie.  Wniosek złożony nie na formularzu, wypełniony niepoprawnie lub nieczytelnie, wniosek nie opłacony lub od którego uiszczono opłatę niższą od należnej pozostawia się bez nadania mu biegu.

Wniosek składa się:

  1. w Wydziale Obsługi Klientów,
  2. w ekspozyturze.

Ekspozytura udziela informacji oraz wydaje zaświadczenia i odpisy z rejestru zastawów tylko na wniosek złożony bezpośrednio w ekspozyturze. Wnioski przesyłane pocztą do ekspozytur przekazuje się do Wydziału Obsługi Klientów. Opłaty za udzielanie informacji oraz wydawanie odpisów i zaświadczeń, zwane dalej "opłatami", wnosi się na wskazany rachunek bankowy Ministerstwa Sprawiedliwości, jeżeli wniosek złożono w Wydziale Obsługi Klienta, albo na wskazany rachunek bankowy sądu, przy którym funkcjonuje ekspozytura, jeżeli wniosek złożono w ekspozyturze.Do wniosku należy dołączyć oryginalny dowód wniesienia opłaty, a w przypadku przesłania pocztą - jego kopię.
W przypadku dowodu wniesienia opłaty w formie wydruku potwierdzającego dokonanie operacji bankowej - na wydruku należy zamieścić informację, że figurująca na nim kwota stanowi opłatę za składany wniosek.
Dowodu wniesienia opłaty w formie wydruku lub kopii nie zwraca się.

Centralna informacja udziela informacji oraz wydaje zaświadczenia i odpisy z rejestru zastawów na wniosek, na podstawie danych wyszukanych w rejestrze zastawów, dokładnie odpowiadających wypełnionym lub wykreślonym polom wniosku.

Więcej informacji:
http://bip.ms.gov.pl

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

HADY KANCELARIA PRAWA GOSPODARCZEGO I PRAWA PRACY

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »