reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Druki

Druki

  Strona przy współpracy z e-file sp. z o.o.

  fillUp

  ZwSRU Zgłoszenie w sprawie rejestracji umowy najmu/dzierżawy/leasingu pojazdu samochodowego

  W przypadku pojazdów samochodowych będących przedmiotem umowy najmu, dzierżawy, leasingu lub innej umowy o podobnym charakterze zawartej  przed dniem 1 kwietnia 2014 r. możliwa jest kontynuacja odliczania całej wartości podatku VAT zawartego w fakturach wystawianych również po 31 marca 2014 r. z tytułu z tytułu rat leasingu lub czynszu najmu, dzierżawy. W zakresie innych wydatków niż raty czynszu najmu, dzierżawy lub leasingu, dokonanych w związku z używaniem auta po 31 marca 2014 r. również do zgłoszonych pojazdów stosowane jest ograniczenie prawa odliczenia podatku VAT do 50% kwoty zawartej w fakturze w związku z innymi wydatkami związanymi z pojazdem. Odliczenie 50% dotyczyć będzie zatem:

  • nabycia lub importu paliw silnikowych, oleju napędowego i gazu, wykorzystywanych do napędu tych pojazdów, usług naprawy lub konserwacji tych pojazdów oraz innych towarów i usług związanych z eksploatacją lub używaniem tych pojazdów (w zakresie paliw możliwe jest dodatkowe ograniczenie tego prawa do czerwca 2015 r., w zależności od typu pojazdu i dopuszczalnej ładowności),
  • nabycia, importu lub wytworzenia tych pojazdów oraz nabycia lub importu ich części składowych.

   

  Stosowanie odliczenia 100% podatku VAT z faktur za opłatę czynszu odbywa się pod warunkiem, że:

  a)  pojazdy samochodowe będące przedmiotem tych umów zostały wydane podatnikowi przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy,

  b)  umowa została zarejestrowana przez podatnika dokonującego odliczenia u właściwego dla niego naczelnika urzędu skarbowego najpóźniej w terminie 30 dni od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy.

  Stosowanie 100% odliczenia VAT ustala się  bez uwzględnienia zmian umowy dokonywanych od dnia 1 kwietnia 2014 r.

  Jeżeli warunki zgłoszenia nie zostaną spełnione, umowy rozlicza się na tych samych zasadach co i te, które zawarte zostaną po 31 marca 2014 r., czyli m.in. z odliczeniem 50% VAT.

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Ostatnio na forum

  reklama
  reklama

  Eksperci portalu infor.pl

  Milena Bernacka-Stachniałek

  Adwokat i doradca restrukturyzacyjny

  Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
  reklama
  reklama
  reklama