| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Druki

Druki

ZoOP Zaświadczenie o odbyciu praktyk

Wypełniony dziennik praktyk studenckich, zawodowych lub szkolnych jest podstawą wystawienia zaświadczenia o odbyciu praktyk. Zaświadczenie nie posiada ustawowego wzoru i nie jest regulowane standardami ustawowymi. Stąd właśnie obowiązek kontroli wewnętrznych przepisów statuujących działania jednostki, a szczególnie monitorowania, czy dana jednostka nie stosuje własnego dziennika praktyk lub wzoru zaświadczenia. W ich braku zastosowanie znajduje każdy dopuszczalny druk, wskazujący jednak pewny minimalny standard informacyjny dla odbywającego praktykę oraz dla otrzymujących zaświadczenie organu, uczelni czy podmiotu.

Zaświadczenie powinno wskazywać, ile godzin lub dni trwała praktyka, na jakich stanowiskach się ją odbywało oraz jakie były obowiązki praktykanta. Ponadto podawać powinna dane opiekuna praktyk, który powinien zaświadczenie podpisać, podobnie jak i osoba upoważniona w podmiocie do wystawiania takich zaświadczeń. Dopuszczalne jest podpisywanie dziennika i zaświadczenia jednorazowo, na ostatniej stronie jak i przy każdej odbytej czynności – dniu czy wpisie.

W przypadku osób zarejestrowanych jako bezrobotne istnieje możliwość skierowania osoby na płatne praktyki lub staż, organizowane przez Urząd Pracy.

Odpłatność praktyk lub zwrot poniesionych kosztów należy każdorazowo uzgadniać z podmiotem wysyłającym lub organizującym. Z samej zasady jednak praktyka jest czynnością nieodpłatną, natomiast dopiero staż zawodowy lub praktyka absolwencka z reguły podlega określonej odpłatności.

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Adam Wiśniewski

Praktyk biznesu, zarządzania stresem i pracy z traumami za pomocą ciała i oddechu. Przez ostatnie 16 lat pracował dla czterech banków, międzynarodowej korporacji ubezpieczeniowej i biura maklerskiego. Kierował spółką doradczo-sprzedażową. Partner/Trener Metody Warstwy®

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »