| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Druki

Druki

  Strona przy współpracy z e-file sp. z o.o.

  fillUp

  PZ Przyjęcie materiałów z zewnątrz

  Dokument PZ dotyczy przyjęcia materiałów wykorzystywanych w działalności jednostki. Przyjęcie zewnętrzne powinno zostać ujęte na magazynie jednostki bezpośrednio w chwili uzyskania materiałów podstawowych, jak i materiałów pomocniczych. Jeżeli łącznie z dostawą nie zostaje przekazana faktura lub inny dowód księgowy, jednostka powinna sporządzić dowód przyjęcia, którego rolę może spełniać właśnie dokument PZ. W przypadku otrzymania faktury lub innego dokumentu księgowego, druk PZ sporządza się dobrowolnie, wyłącznie dla celów prowadzenia magazynu jednostki.

  Przyjęcie nieodpłatne materiałów z zewnątrz nie powoduje zaliczenia ich wartości rynkowej do kosztów podatkowych. W przypadku przesunięć międzymagazynowych, dokument przyjęcia nie wpłynie na rozliczenie kosztów jednostki (wyjątkowo może wpływać na koszty przy przesunięciach między zakładami z różnych państw).

  Materiały podstawowe i pomocnicze nabyte odpłatnie rozlicza się w wartości nabycia. O dacie rozliczenia kosztów decydować będzie rodzaj stosowanych zasad księgowości (metoda kasowa lub memoriałowa). W przypadku memoriału materiały zużyte do produkcji towarów rozliczyć będzie można w kosztach dopiero w związku z uzyskaniem przychodów z tytułu sprzedaży. Materiały spożytkowane do produkcji środków trwałych (koszty pośrednie) rozliczane będą w ramach odpisów amortyzacyjnych, zatem dopiero po wprowadzenia składnika majątku do używania.  

  Ostatnio na forum

  Eksperci portalu infor.pl

  Skrivanek Tłumaczenia i szkolenia językowe

  Skrivanek jest agencją translatorską, która oferuje kompleksowe rozwiązania z zakresu tłumaczeń i szkoleń językowych.

  Zostań ekspertem portalu Infor.pl »