| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Druki

Druki

  Strona przy współpracy z e-file sp. z o.o.

  fillUp

  GUS KZ (2015) (archiwalny) Sprawozdanie podmiotów z kapitałem zagranicznym za rok 2015

  Obowiązek przekazywania danych statystycznych wynika z art. 30 pkt 3 ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej (Dz. U. z 2012 r. poz. 591, z późn. zm.).

  Obowiązek sprawozdawczy w zakresie wypełniania sprawozdania KZ dotyczy spółek, oddziałów przedsiębiorców zagranicznych, a także podmiotów zorganizowanych w innej formie prawnej niż wymienione i posiadających kapitał zagraniczny.
  Podmioty, które nie posiadały w 2014 r. kapitału zagranicznego, odpowiadają tylko na pytanie 1, zakreślając "2", i odsyłają sprawozdanie do urzędu statystycznego wskazanego w nagłówku sprawozdania (prawy górny róg) lub zaznaczają właściwą odpowiedź na formularzu elektronicznym.
  Podmioty, które w 2014 r. posiadały kapitał zagraniczny, wypełniają wszystkie pozycje formularza. Podmioty, które sporządziły sprawozdania SP lub F-02 oraz podmioty, które nie posiadały kapitału zagranicznego w dniu 31 grudnia 2014 nie wypełniają punktu 3 w dziale 3.
  Sprawozdanie dotyczy danych za rok kalendarzowy, tzn. wypełnia się je również wówczas, gdy rok obrotowy zaczyna się od innego dnia niż 1 stycznia. Podmiot, którego rok obrotowy nie pokrywa się z kalendarzowym lub podmiot, który powstał w ciągu roku 2014, podaje dane o kapitale według stanu na dzień 31.12.2014 r. (dział 2 punkt 1.1 rubryka 2, punkt 1.2 rubryka 8) oraz pozostałe dane za rok kalendarzowy.

  Ostatnio na forum

  Eksperci portalu infor.pl

  Małgorzata Posyniak

  Notariusz Szczecin

  Zostań ekspertem portalu Infor.pl »