| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Druki

Druki

  Strona przy współpracy z e-file sp. z o.o.

  fillUp

  GUS KZ (2015) (archiwalny) Sprawozdanie podmiotów z kapitałem zagranicznym za rok 2015

  Obowiązek przekazywania danych statystycznych wynika z art. 30 pkt 3 ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej (Dz. U. z 2012 r. poz. 591, z późn. zm.).

  Obowiązek sprawozdawczy w zakresie wypełniania sprawozdania KZ dotyczy spółek, oddziałów przedsiębiorców zagranicznych, a także podmiotów zorganizowanych w innej formie prawnej niż wymienione i posiadających kapitał zagraniczny.
  Podmioty, które nie posiadały w 2014 r. kapitału zagranicznego, odpowiadają tylko na pytanie 1, zakreślając "2", i odsyłają sprawozdanie do urzędu statystycznego wskazanego w nagłówku sprawozdania (prawy górny róg) lub zaznaczają właściwą odpowiedź na formularzu elektronicznym.
  Podmioty, które w 2014 r. posiadały kapitał zagraniczny, wypełniają wszystkie pozycje formularza. Podmioty, które sporządziły sprawozdania SP lub F-02 oraz podmioty, które nie posiadały kapitału zagranicznego w dniu 31 grudnia 2014 nie wypełniają punktu 3 w dziale 3.
  Sprawozdanie dotyczy danych za rok kalendarzowy, tzn. wypełnia się je również wówczas, gdy rok obrotowy zaczyna się od innego dnia niż 1 stycznia. Podmiot, którego rok obrotowy nie pokrywa się z kalendarzowym lub podmiot, który powstał w ciągu roku 2014, podaje dane o kapitale według stanu na dzień 31.12.2014 r. (dział 2 punkt 1.1 rubryka 2, punkt 1.2 rubryka 8) oraz pozostałe dane za rok kalendarzowy.

  Ostatnio na forum

  Artykuł Partnerski

  Eksperci portalu infor.pl

  Przemysław Jaworski

  Specjalista do spraw IT

  Zostań ekspertem portalu Infor.pl »