| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Druki

Druki

OPL-1 (4) (archiwalny) (od 2016) Zawiadomienie o odwołaniu pełnomocnictwa do podpisywania deklaracji składanej za pomocą środków komunikacji elektronicznej

Wzór formularza obowiązuje od 1 stycznia 2016 roku. 

Zawiadomienie (OPL-1) może złożyć podatnik, płatnik lub inkasent. Ww. podmioty podają w pełnomocnictwie identyfikator podatkowy NIP albo numer PESEL (poz. 1 wzoru). W takim przypadku zawiadomienie (OPL-1) jest składane do urzędu skarbowego, którym kieruje naczelnik właściwy w sprawach ewidencji podatników i płatników (art. 80a § 2a ustawy – Ordynacja podatkowa). Zawiadomienie (OPL-1) może również złożyć podmiot zagraniczny, o którym mowa w art. 132 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług. do Drugiego Urzędu Skarbowego Warszawa-Śródmieście. Jeżeli zawiadomienie (OPL-1) jest składane w formie dokumentu elektronicznego, to w takim przypadku jest przesyłane do Ministra Finansów (art. 80a § 2c ustawy – Ordynacja podatkowa).
W części B.1. wzoru zawiadomienia (OPL-1) podaje się dane identyfikacyjne podatnika, płatnika, inkasenta lub podmiotu zagranicznego, który odwołuje pełnomocnika.
W części B.2. wzoru zawiadomienia (OPL-1) podaje się adres siedziby/aktualny adres miejsca zamieszkania podatnika, płatnika, inkasenta lub podmiotu zagranicznego.
W części B.3. wzoru zawiadomienia (OPL-1) podaje się dane kontaktowe podatnika, płatnika, inkasenta lub podmiotu zagranicznego.
W części C.1 podaje się dane pełnomocnika upoważnionego do podpisywania deklaracji składanej w formie pisemnej - identyfikator podatkowy NIP albo numer PESEL, nazwisko pierwsze imię.
Część D wzoru zawiadomienia (OPL-1) zawiera oświadczenie o zmianie danych pełnomocnika ze wskazaniem zakresu zmiany.
Część E wzoru zawiadomienia (OPL-1) zawiera zawiadomienie podatnika, płatnika, inkasenta lub podmiotu zagranicznego o odwołaniu pełnomocnictwa udzielonego osobie wymienionej w części C.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.upl-1.pl

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Wojciech Mazur

Kancelaria Prawa Pracy Wojciech Mazur

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »