| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Druki

Druki

PPD-1 (1) (archiwalny) Pełnomocnictwo do doręczeń

Wzór formularza obowiązuje od 1 stycznia 2016 roku.

Formularz PPD-1 (1) może złożyć: podatnik, płatnik, inkasent, spadkobierca, następca prawny, osoba trzecia lub wnioskujący o wydanie interpretacji indywidualnej lub ogólnej, udzielający pełnomocnictwa szczególnego.

Miejscem składania pełnomocnictwa jest organ podatkowy lub organ kontroli skarbowej właściwy w sprawie.
Złożenie dokumentu stwierdzającego udzielenie pełnomocnictwa podlega opłacie skarbowej na podstawie art. 1 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej (Dz. U. z 2015 r. poz. 783, z późn. zm.). Składający pełnomocnictwo jest zobowiązany dołączyć do niego dowód zapłaty należnej opłaty skarbowej albo jego uwierzytelnioną kopię, nie później niż w ciągu trzech dni od chwili powstania obowiązku jej zapłaty.

Objaśnienia dotyczące wypełniania formularza:

W sekcji A projektowanego formularza PPD-1 należy wskazać organ, do którego składane będzie pełnomocnictwo do doręczeń. W sekcji B należy podać dane identyfikacyjne podatnika (płatnika, inkasenta, spadkobiercy, następcy prawnego, osoby trzeciej lub wnioskującego o wydanie interpretacji indywidualnej lub ogólnej), ustanawiającego pełnomocnika do doręczeń, takie jak dane identyfikacyjne, adres, dane kontaktowe.

W bloku B.1. przewidziano pola 6 i 7, które należy wypełnić gdy podmiot ustanawiający pełnomocnika do doręczeń będzie nierezydentem nieposiadającym identyfikatora podatkowego NIP lub PESEL. W takim przypadku należy wskazać numer i serię paszportu lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość lub inny numer identyfikacyjny oraz kraj wydania dokumentu.
W sekcji C należy wskazać dane identyfikacyjne pełnomocnika do doręczeń.
W bloku C.1., C.2. i C.3. należy wskazać dane pełnomocnika takie jak: dane identyfikacyjne, adres do doręczeń czy dane kontaktowe (nr telefonu, faxu czy adres poczty elektronicznej – podanie informacji w bloku C.3. nie będzie obowiązkowe).
W bloku C.1. przewidziano pola 24 i 25, które należy wypełnić gdy pełnomocnik do doręczeń będzie nierezydentem nieposiadającym identyfikatora podatkowego NIP lub PESEL. W takim przypadku należy wskazać numer i serię paszportu lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość lub inny numer identyfikacyjny oraz kraj wydania dokumentu.

W sekcji D należy określić zakres obowiązywania pełnomocnictwa do doręczeń wskazując sprawę podatkową lub inną sprawę należącą do właściwości organu podatkowego lub organu kontroli skarbowej, w której został ustanowiony pełnomocnik do doręczeń (pole 40).

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

More7 Polska Sp. z o.o.

More7 Polska Sp. z o.o. to poznański producent i integrator dedykowanego systemu do zarządzania relacjami z Klientem CRM7.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »