| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Druki

Druki

PFRON INF-1 (archiwalny) Informacja miesięczna o zatrudnieniu, kształceniu lub o działalności na rzecz osób niepełnosprawnych

Zgodnie z zasadą wynikającą z art. 21 ust. 1 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych pracodawcy, którzy zatrudniają co najmniej 25 pracowników w przeliczeniu na pełen wymiar czasu pracy, są zobowiązani dokonywać miesięcznych wpłat na PFRON, jeśli nie zatrudniają odpowiedniej liczby osób niepełnosprawnych. Osiągnięcie wskaźnika zatrudnienia osób niepełnosprawnych na poziomie 6% lub wyższym uprawnia pracodawcę do tego, aby być zwolnionym z wpłat.
 
Pracodawca, który jest zwolniony z miesięcznych wpłat na fundusz PFRON, na podstawie art. 21 ust. 2f ustawy o rehabilitacji, ma obowiązek składania miesięcznych (INF-1) i rocznych (INF-2) informacji o zatrudnieniu osób niepełnosprawnych.
Obowiązek przekazywania tych informacji dotyczy zatem wszystkich pracodawców, którzy zatrudniają co najmniej 25 pracowników w przeliczeniu na pełen wymiar czasu pracy i osiągają wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych większy lub równy 6%.
 
Rozporządzenie wprowadzające nowe wzory formularzy INF-1, INF-Z oraz INF-2 weszło w życie 3 stycznia 2013 r. Zostało ono skorygowane przez rozporządzenie MPiPS z dnia 26 kwietnia 2013 r. Dopuszcza ono możliwość składania miesięcznych informacji o zatrudnieniu, kształceniu lub o działalności na rzecz osób niepełnosprawnych za miesiące do sierpnia 2013 r. na poprzedniej wersji formularza INF-1, według wzorów formularzy określonych w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 10 marca 2011 roku (Dz. U. Nr 63, poz. 329).
Do złożenia informacji miesięcznej za miesiące od września 2013 lub informacji korygującej dokumenty składane za miesiące od października 2012 r. do sierpnia 2013 r. należy użyć już tego nowego wzoru formularza INF-1. 
 
Formularz informacji miesięcznej INF-1 składa się do Zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych najpóźniej do 20 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym zaistniały okoliczności powodujące zwolnienie z opłat. 
W przypadku składania informacji INF-1 po raz pierwszy oraz w przypadku zmian danych ewidencyjnych dołącza się informację INF-Z.
Przed wypełnieniem formularza należy zapoznać się z objaśnieniami zamieszczonymi na jego drugiej stronie.

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

S-NET

Główne dziedziny działalności przedsiębiorstwa to dostawa nowoczesnych rozwiązań telekomunikacyjnych dla biznesu i ISP; integracja rozwiązań IT takich jak: serwery, sprzęt telekomunikacyjny,​ ​sprzęt​ ​sieciowy,​ ​outsorcing​ ​IT.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »