| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Druki

Druki

Wyniki wyszukiwania:

Znaleziono: 228
UPSS Umowa powierzenia samochodu służbowego pracownikowi

Pracownik może uzyskać do używania w ramach czynności służbowych oraz prywatnych pojazd stanowiący mienie służbowe. W takim przypadku osobie takiej co do zasady odpowiada w pełnej wysokości za szkodę powstałą w tym mieniu. Od odpowiedzialności tej pracownik może się jednak uwolnić, jeżeli wykaże, że szkoda powstała z przyczyn od niego niezależnych, a w szczególności wskutek niezapewnienia przez pracodawcę warunków umożliwiających zabezpieczenie powierzonego mienia.
Powierzenie mienia, w tym samochodu powinno odbywać się na podstawie pisemnej umowy, która wskazywać powinna podstawowe zasady korzystania z mienia. Umowa powinna wskazywać:

Warunki zawarcia umowy (czas, miejsce, strony umowy). Precyzyjne oznaczenie powierzanego samochodu. Wskazanie wyposażenia pojazdu o ile pojazd wyposażony jest w szczególne elementy, które powinny być dodatkowo wskazane ze względu na ryzyko ich samodzielnego wykorzystywania lub kradzieży. Wskazanie przedmiotu umowy - potwierdzenie powierzenia pojazdu oraz objęcia przez pracownika pojazdu samochodowego w posiadanie łącznie z przyjęciem odpowiedzialności za powierzone mienie. Zasady korzystania z pojazdu, w tym prawa i obowiązki stron umowy, a także warunki korzystania z niego wyłącznie dla celów służbowych lub również do celów prywatnych. Ukształtowanie odpowiedzialności za szkody w pojeździe. Warunki rozwiązania umowy. Podpisy stron umowy.

Umowa może zawierać warunki korzystania z pojazdu lub odsyłać w tym zakresie do odpowiednich regulaminów wewnętrznych pracodawcy.

Szybki i praktyczny – Kalkulator kilometrówka na e-pity.pl pozwoli Ci wyliczyć koszty w zależności od pojemności pojazdu oraz przebytego dystansu.

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Sponsorowany

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Wicha-Gajek

Koordynator ds. Marketingu i PR Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości "Twój StartUp"

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »