REKLAMA
Zarejestruj się
REKLAMA
Jeżeli strony ustalą, że faktury korygujące wystawione po dniu 31 grudnia 2020 r. w związku z obniżeniem podstawy opodatkowania, o którym mowa w art. 29a ust. 13 ustawy zmienianej w art. 1, w brzmieniu dotychczasowym, lub w związku ze stwierdzeniem pomyłki na fakturze, o którym mowa w art. 29a ust. 14, rozliczane są na zasadach obowiązujących przed 1 stycznia 2021 r., dopuszczalne jest ich stosowanie najdłużej do końca 2021 r.
W takim przypadku wybór stosowania tych przepisów musi być uzgodniony na piśmie pomiędzy dostawcą towarów lub świadczącym usługi a ich nabywcą przed wystawieniem pierwszej faktury korygującej w roku 2021 r.
Możliwa jest również rezygnacja z wyboru stosowania starych zasad. Rezygnacja może nastąpić nie wcześniej niż po upływie 3 miesięcy od końca miesiąca, w którym dokonano tego wyboru. Warunkiem rezygnacji jest uzgodnienie jej na piśmie pomiędzy dostawcą towarów lub świadczącym usługi a ich nabywcą. W takim przypadku do faktur korygujących wystawionych po dniu rezygnacji z wyboru stosuje się nowe przepisy ustawy o podatku od towarów i usług, tj. obowiązujące od 1 stycznia 2021 r.
REKLAMA