REKLAMA
Zarejestruj się
REKLAMA
Na formularzu NIP-5/W należy podać wszystkie nazwy w pełnym brzmieniu (bez stosowania własnych skrótów). Szczególnie należy zwrócić uwagę na poprawny zapis nazw ulic.
W przypadku zaznaczenia w poz. 4 kwadratu nr 1 zostanie wydane zaświadczenie o nadaniu NIP. W przypadku zaznaczenia kwadratu nr 2 należy złożyć wniosek w dwóch identycznych egzemplarzach; jeden egzemplarz zostanie zwrócony wnioskodawcy jako informacja o NIP nadanym podmiotowi
Pola jasne wypełnia wnioskodawca, pola ciemne wypełnia urząd skarbowy. Wypełniać na maszynie, komputerowo lub ręcznie dużymi, drukowanymi literami, czarnym lub niebieskim kolorem.
Wniosek składa się w dowolnym urzędzie skarbowym na terenie RP (np. na sali obsługi klienta) albo za pośrednictwem poczty. Wymagana jest opłata skarbowa w wysokości 21,00 zł od każdego egzemplarza wydawanego zaświadczenia lub informacji o nadanym numerze identyfikacji podatkowej.
Obowiązek zapłaty opłaty skarbowej powstaje z chwilą złożenia wniosku o wydanie zaświadczenia/informacji o nadanym NIP. Organem podatkowym właściwym w sprawach opłaty skarbowej jest wójt, (burmistrz, prezydent) reprezentujący gminę, na terenie której dokonano czynności urzędowej.Naczelnik urzędu skarbowego wydaje zaświadczenie / informację o NIP bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w terminie 7 dni od daty złożenia wniosku.
Wniosek NIP-5/W obsługuje urząd, do którego wpłynął przedmiotowy wniosek. Zaświadczenie o numerze identyfikacji podatkowej wydaje się na podstawie posiadanych przez naczelnika urzędu skarbowego informacji zgromadzonych w systemie CRP KEP.
Na wniosek NIP-5/W organ podatkowy wydaje:
REKLAMA