REKLAMA
Zarejestruj się
REKLAMA
Przy realizacji usługi mają zastosowanie przepisy ustawy z 16 listopada 2000 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2010, Nr 46, poz. 276 z późn. zm.).
Przekaz pocztowy w obrocie krajowym można nadać: wypełniając blankiet przekazu; na podstawie pisemnego albo ustnego zlecenia przekazanego pracownikowi Poczty Polskiej przez nadawcę lub podając dane elektroniczne w formacie określonym przez pocztę. Nadawca może bezpłatnie przekazać adresatowi korespondencję (160 znaków).
Kwota powinna być wyrażona w złotówkach, cyframi i słownie. Wartość przekazu pocztowego przyjmowanego przez listonosza nie może przekroczyć granicznej wartości przekazu pocztowego (obecnie 4.300 zł). Kwota przekazu realizowanego w urzędzie pocztowym jest nieograniczona. Opłata za przekazy pocztowe w obrocie krajowym (w tym nadane na poste restante) wynosi tylko 1% od kwoty przekazu plus 5,20 zł, a za potwierdzenie odbioru 1,90 zł.
Opłaty z tytułu realizacji usługi określa cennik, a uiszcza się je przy nadaniu w urzędzie pocztowym lub przelewem na rachunek jednostki Poczty Polskiej.
REKLAMA