reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Druki

Druki

  Strona przy współpracy z e-file sp. z o.o.

  fillUp

  W Magazyn wyda

  Podstawowymi dokumentami magazynowymi rozchodowymi są dokumenty RW i W. O ile dokument W dotyczy przekazania materiałów i towarów przyjętych na magazyn kontrahentom (z reguły klientowi płacącemu za towar), to RW dotyczy sytuacji wydania towarów i materiałów na własne potrzeby podmiotu prowadzącego magazyn. 
   
  Magazyn Wyda, czyli formularz W powinien posiadać dane dotyczące sprzedawcy i nabywcy. Dokument powinien również wskazywać datę wydania towaru oraz określać jego rodzaj i ilość. Oprócz towarów handlowych, formularz W może dotyczyć wydania również materiałów podstawowych, pomocniczych, wyrobów własnych czy nabytych, braków czy półproduktów, które zostały na danym etapie wydane, wyprzedane lub przekazane w innej formie z magazynu. 
  Wydanie objąć powinno każdą formę wydania, w tym również nieodpłatne czy w związku z dokonaniem sprzedaży rabatowej, przekazania towaru w ramach reklamacji. 
   
  Dokument wydania W powinien być podpisywany przez pracownika odpowiedzialnego za przekazanie towaru oraz może posiadać również podpis osoby odbierającego towar. Dokumenty przyjęcia na magazyn oraz wydań łącznie stanowią podstawę prawidłowego prowadzenia magazynu jednostki oraz stanowią podstawę do sporządzenia inwentaryzacji (spisu z natury) na koniec roku lub na inny wybrany dzień wskazany przez jednostkę. 
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Ostatnio na forum

  reklama
  reklama

  Eksperci portalu infor.pl

  Agata Koschel-Sturzbecher

  Adwokat, publicystka i szkoleniowiec.

  Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
  reklama
  reklama
  reklama