reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Druki

Druki

  Strona przy współpracy z e-file sp. z o.o.

  fillUp

  MM Przesunięcie międzymagazynowe

  Dokument przesunięcia międzymagazynowego potwierdza faktyczne miejsce składowania majątku jednostki przy prowadzeniu wielu zakładów lub magazynów. Mimo, że prawo nie wymaga sporządzania takiego druku, jest on szczególnie pomocny w czasie prowadzenia spisu z natury i wyjaśnianiu ewentualnych niedoborów lub braków w porównaniu do poprzedniego okresu.

  Dokumentem posługiwać się należy w dokumentacji wewnętrznej, nie stanowi on podstawy wydania zewnętrznego, nawet między podmiotami powiązanymi ze sobą kapitałowo lub personalnie. Przykładem przesunięcia międzymagazynowego jest przekazanie towarów między sklepem A i B jednego przedsiębiorcy czy też przeniesienie towarów składowanych przez jednostkę w magazynie A i B.  

  Przesunięcie międzymagazynowe nie powoduje konsekwencji podatkowych pod warunkiem, że dokonywane jest między magazynami znajdującymi się na terytorium kraju. W przypadku przesunięć wewnątrzeuropejskich – należy rozpoznać czynności wewnątrzwspólnotowej dostawy i odpowiednio wewnątrzwspólnotowego nabycia w krajach, między którymi przeniesienie następuje. Podobnie, możliwe jest rozpoznanie zmian w ewidencjach dla celów podatku dochodowego, jeżeli składniki przenoszone na magazyn znajdującego się w innym kraju zaczną dotyczyć przychodów rozliczanych w ramach zakładu lub placówki tam się znajdującej.  

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Ostatnio na forum

  reklama
  reklama

  Eksperci portalu infor.pl

  Paragona

  europejski lider w dziedzinie rozwiązań kadrowych w sektorze medycznym

  Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
  reklama
  reklama
  reklama