REKLAMA
Zarejestruj się
REKLAMA
Wymagane dokumenty:
W przypadku zgłoszenia budowy instalacji zbiornikowej na gaz płynny z pojedynczym zbiornikiem o pojemności do 7,0m3 - przeznaczonych do zasilania instalacji gazowych w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych oraz przyłączy energetycznych wodociągowych, kanalizacyjnych, gazowych cieplnych i telekomunikacyjnych, projekt zagospodarowania działki lub terenu wraz z opisem technicznym, a w przypadku instalacji zbiornikowej, o której mowa powyżej projekt zagospodarowania działki budowlanej lub terenu uzgodniony z podmiotem właściwym do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych. Budowa przyłączy wymaga sporządzenia planu sytuacyjnego na kopii aktualnej mapy zasadniczej lub mapy jednostkowej przyjętej do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego. UWAGA: Zgłoszenie dokonania budowy przyłączy jest indywidualnym wyborem inwestora (art. 29 a - ustawa prawo budowlane). Zgłoszenia można dokonać na podstawie art. 30 albo zrealizować bez obowiązku zgłoszenia w organie administracyjno- budowlanym przy zastosowaniu przepisów prawa energetycznego albo o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków.
Termin załatwienia sprawy:
Do wykonania robót budowlanych można przystąpić, jeżeli w terminie 30 dni organ nie wniesie sprzeciwu nie później niż po upływie 2 lat od określonego w zgłoszeniu terminu ich rozpoczęcia. Do terminu rozpatrzenia wniosku nie wlicza się terminów przewidzianych przepisami prawa do dokonania określonych czynności, okresów zawieszania postępowania oraz okresów opóźnień spowodowanych z winy inwestora, albo z przyczyn niezależnych od organu. Sposób załatwienia sprawy: W razie stwierdzenia nieprawidłowości lub braków, inwestor zostaje zobowiązany postanowieniem do ich usunięcia w wyznaczonym terminie.
W sytuacji nieuzupełnienia zgłoszenia we wskazanym terminie wydawana jest decyzja sprzeciwu. Organ wnosi sprzeciw również w przypadku jeżeli:
REKLAMA