REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

AKC-US (1) Deklaracja uproszczona w sprawie podatku akcyzowego od samochodów osobowych

Deklaracja uproszczona w sprawie podatku akcyzowego od samochodów osobowych.

Termin składania:

  • do 14 dni, licząc od dnia powstania obowiązku podatkowego, ale nie później jednak niż w dniu rejestracji samochodu osobowego na terytorium kraju zgodnie z przepisami o ruchu drogowym - w przypadkach, o których mowa w art. 100 ust. 1 pkt 2 oraz art. 100 ust 1a pkt 2 ustawy,
  • do 14 dni, licząc od dnia powstania obowiązku podatkowego, ale nie później jednak niż w dniu złożenia zawiadomienia zgodnie z przepisanie o ruchu drogowym o dokonaniu w pojeździe samochodowym, innym niż samochód osobowy, zarejestrowanym na terytorium kraju, zmian konstrukcyjnych zmieniających rodzaj tego pojazdu na samochód osobowy lub w dniu sprzedaży tego samochodu osobowego, jeżeli jego sprzedać odbyła się przed dniem złożenia tego zawiadomienia - w przypadku, o którym mowa w art, 100 ust 1a pkt 1 ustawy.


Miejsce składania: Urząd skarbowy, przy pomocy którego wykonuje swoje zadania naczelnik urzędu skarbowego właściwy ze względu na miejsce wykonywania czynności lub wystąpienia stanów faktycznych, podlegających opodatkowaniu akcyzą; jeżeli czynności podlegające opodatkowaniu akcyzą są wykonywane lub stany faktyczne podlegające opodatkowaniu akcyzą występują na obszarze właściwości miejscowej dwóch lub więcej naczelników urzędów skarbowych – zgodnie z art. 14 ust. 4-4f ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym; jeżeli właściwym organem podatkowym jest Naczelnik Trzeciego Urzędu Skarbowego Warszawa-Śródmieście w Warszawie, to miejscem składania jest Trzeci Urząd Skarbowy Warszawa-Śródmieście w Warszawie.

Podstawy opodatkowania (wyrażone kwotowo) i kwoty podatków zaokrągla się do pełnych złotych w ten sposób, że końcówki kwot wynoszące mniej niż 50 groszy pomija się, a końcówki kwot wynoszące 50 i więcej groszy podwyższa się do pełnych złotych – zgodnie z art. 63 § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa.

Uwaga: Formularz obowiązuje od 1 lipca 2021 roku.

REKLAMA