REKLAMA
Zarejestruj się
REKLAMA
Przy zawieraniu najmu garażu szczególnie zwrócić uwagę należy na okres wypowiedzenia umowy oraz warunki zdawczo - odbiorcze przedmiotu najmu. Warto również sprawdzić, kto pokrywa koszty mediów (wykorzystana w umowie energia, woda itp.) oraz w trakcie przejmowania przedmiotu najmu - czy jest on uprzątnięty. Elementy ten należy wskazać w protokole - będzie on bowiem podstawą zdania garażu w takim samym stanie. Zapisy umowy mogą wskazywać na obowiązek odmalowania garażu lub pokrycia z kaucji szkód w jego stanie. Szkoda taka może również dotyczyć stanu podłogi (plamy oleju, wylane smary itp.).
Często zdarza się, że garaż zamaka lub przechodzi wilgocią. Warto więc w umowie umieścić zapis, że o odpowiedzialności za ewentualne szkody z tym związane, zarówno ze strony wynajmującego jak i najemcy. Zalanie nie dość, że może spowodować zniszczenia w stanie garażu (zniszczenie pomalowanych ścian), jak również w sprzęcie.
Warunki umowy powinny również wskazać na kwestię odpowiedzialności cywilnoprawnej za inne szkody powstałe bez winy wynajmującego, w tym ewentualne kwestie odpowiedzialności z tytułu kradzieży.
Na wniosek jednej ze stron warto zadbać o ubezpieczenie przedmiotów przechowywanych w garażu.
REKLAMA