REKLAMA
Zarejestruj się
REKLAMA
Identyfikator jednostki samorządu terytorialnego podaje się zgodnie z krajowym rejestrem urzędowym podziału terytorialnego kraju.
Informacje w kolumnach 5, 6, 7 i 8 części A.4. podaje się zgodnie z siedzibą związku międzygminnego lub związku powiatów.
W przypadku jednostki organizacyjnej funkcjonującej w formie gospodarstwa pomocniczego przy nazwie gospodarstwa pomocniczego należy podać nazwę jednostki budżetowej, z której je wyodrębniono.
W kolumnie 3 części C podaje się:
W kolumnach 4 części C, 12 części D i 6 części E wymienia się każdą jednostkę samorządu terytorialnego posiadającą udział w ogólnej wartości kapitału jednostki organizacyjnej oraz wielkość tego udziału.
W kolumnach 5 części C, 13 części D i 7 części E wymienia się każdą samorządową osobę prawną, spółkę z udziałem jednostek samorządu terytorialnego lub samorządowych osób prawnych oraz spółkę zależną od spółek z udziałem jednostek samorządu terytorialnego, posiadające udział w ogólnej wartości kapitału jednostki organizacyjnej, oraz wiel kość tego udziału.
W kolumnach 9 części C, 17 części D i 11 części E podaje się wartość udziału jednostki samorządu terytorialnego, której dotyczy informacja, oraz udziału każdej samorządowej osoby prawnej jej podległej lub przez nią nadzorowanej, udziału każdej spółki z udziałem tej jednostki samorządu terytorialnego lub samorządowych osób prawnych jej podległych lub przez nią nadzorowanych oraz udziału każdej spółki zależnej od spółek z udziałem tej jednostki samorządu terytorialnego. Podaje się wartość rynkową akcji/udziałów (w przypadku spółek publicznych zgodnie z ceną rynkową akcji z odpowiedniego dnia notowań). Jeżeli wartość rynkowa jest nieokreślona, podaje się wartość nominalną akcji /udziałów według księgi udziałów lub księgi akcyjnej.
W kolumnach 10 części C, 18 części D i 12 części E podaje się wszystkie numery PKD faktycznie prowadzonej działalności. W przypadku jednostek organizacyjnych prowadzących działalność w różnych działach PKD należy uszeregować numery PKD według kolejności, rozpoczynając od działalności przeważającej (podstawowej).
W kolumnie 11 części C wskazuje się:
W kolumnie 12 części C wskazuje się TAK, gdy w roku objętym informacją w stosunku do jednostki organizacyjnej zostały rozpoczęte czynności prawne zmierzające do jej przekształcenia/prywatyzacji albo działania te kontynuowano (w przypadku gdy zostały rozpoczęte w latach poprzednich, lecz nie zostały zakończone). Przez rozpoczęcie procesu przekształcenia/prywatyzacji rozumie się podjęcie przez właściwy organ pierwszej uchwały w sprawie przekształcenia/prywatyzacji jednostki organizacyjnej, będącej w mocy w ostatnim dniu roku objętego informacją. W przypadku upadłości za rozpoczęcie procesu uważa się datę ogłoszenia upadłości przez sąd.
Część D dotyczy jednostek organizacyjnych, przy których w kolumnie 12 części C wskazano „TAK”.
W kolumnie 3 części D podaje się wszystkie powszechnie obowiązujące przepisy prawne, na podstawie których prowadzono przekształcenie/prywatyzację.
W kolumnie 4 części D podaje się datę i rodzaj ostatniej czynności prawnej, związanej z procesem przekształcenia/prywatyzacji, dokonanej w roku objętym informacją w stosunku do przekształcanej/prywatyzowanej jednostki organizacyjnej.
Jeżeli w jednostce organizacyjnej poszczególne wyodrębnione części działalności i związane z nimi zorganizowane części przedsiębiorstwa byty przekształcane/prywatyzowane w odmienny sposób, w kolumnie 5 części D podaje się wszystkie sposoby przekształcenia/prywatyzacji.
W kolumnie 6 części D podaje się wartość zbytych akcji/udziałów, które należały do jednostki samorządu terytorialnego składającej informację, samorządowej osoby prawnej jej podległej lub przez nią nadzorowanej lub spółki z udziałem jednostki samorządu terytorialnego, według ceny zawartej w umowie sprzedaży.
Kolumny 7, 8 i 9 części D dotyczą zadysponowania mieniem dotychczas należącym do przekształcanej/prywatyzowanej jednostki organizacyjnej wyodrębnionym podczas przekształcenia/ prywatyzacji lub pozostałego w wyniku przekształcenia/prywatyzacji tej jednostki organizacyjnej. Wskazane kolumny wypełnia się dla jednostek organizacyjnych, w przypadku których w wyniku czynności prawnych określonych w kolumnie 5 części D mienie należące do jednostki organizacyjnej lub jego wyodrębnioną część zadysponowano bezpośrednio w wyniku przekształcenia/prywatyzacji albo przekazano jednostce samorządu terytorialnego w celu rozporządzania tym mieniem.
W celu określenia w kolumnie 8 części D formy własności podmiotu podaje się:
W przypadku dysponowania różnymi wartościami mienia w kolumnie 9 części D podaje się wartość najbardziej odzwierciedlającą jego wartość rynkową.
W kolumnie 4 części E podaje się wszystkie powszechnie obowiązujące przepisy prawne, na podstawie których podjęto uchwałę.
W kolumnie 5 części E podaje się dla jednostek organizacyjnych:
REKLAMA