REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

PoWy Postanowienia powypadkowe

Uczestnicy kolizji mają prawo wskazać na piśmie wszystkie elementy i istotne warunki czy przyczyny zdarzenia. Postanowienia powinny zawierać w szczególności oświadczenia o szkodach po stronie poszkodowanego oraz oświadczenie ze strony sprawcy, że był winny zdarzenia i że ponosi odpowiedzialność za naruszenie przepisów ruchu drogowego oraz że wypadek wystąpił z jego przyczyny.
Ważnym elementem jest wskazanie daty zdarzenia oraz okoliczności pogodowych. Warto również dołączyć do postanowienia zdjęcia wykonane przez strony z kolizji przy czym należy wymienić w treści postanowienia, że strony dołączają określoną ilość zdjęć i dopiero potem potraktować je jako załącznik.
Nie można zapomnieć o podaniu danych obu stron kolizji, w tym informacji o dokumencie, który stanowi podstawę do wpisania danych.
Postanowienie powypadkowe koniecznie musi zostać podpisane. W przeciwnym wypadku stronie poszkodowanej ciężko może być udowodnić swoje racje i dochodzić ubezpieczenia.
Nie ma obowiązku by postanowienia powypadkowe spisywać na druku przekazany, przez zakład ubezpieczeń sprawcy, choć jest to działanie prawidłowe.
W przypadku, gdyby okazało się, że sprawca nie posiada ważnego ubezpieczenia OC w interesie poszkodowanego jest wezwanie policji. Jej wezwanie może okazać się przydatne również w przypadku legitymowania się ważnym ubezpieczeniem OC, gdyż policja ze zdarzenia samodzielnie musi również spisać protokół, który w razie wątpliwości stanowić może dodatkowy środek dowodowy w sprawie.
 

REKLAMA