REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

PPTPD Podanie o przesunięcie terminu złożenia pracy dyplomowej

Terminarz przystępowania do obrony pracy dyplomowej uzgadniany musi być każdorazowo z opiekunem, recenzentem oraz innymi osobami uczestniczącymi w przewodzie. Osoby, które zaangażowane były ze strony uczelni w proces powstawania pracy stają się bowiem co do zasady uczestniczyć będą w obronie pracy i staną się osobami egzaminującymi wiedzę broniącego pracę.

Terminarz obrony jest ściśle ustalony i ustalany pierwotnie z promotorem. Przesunięcie terminu złożenia pracy wynikać musi z przyczyn losowych, które należy wyeksplikować we wniosku. Termin złożenia pracy jest pierwszą z dat, które składają się na ostateczny termin obrony pracy.

Z reguły promotor wyznacza jeden łączny termin złożenia prac dla całej prowadzonej grupy. W wyniku tego ma prawo odmówić przyjęcia pracy przez osobę, która nie dopilnuje go i spóźni się z zakończeniem. Przesunięcie terminu jest zatem odejściem od reguły i potraktowaniem broniącego w sposób indywidualny, inny niż pozostałych uczestników obrony.

Podanie warto przedstawić w formie pisemnej, wskazując, datę jego złożenia, termin pierwotny, przyczyny złożenia podania oraz prognozowany termin końcowy, konieczny do złożenia pracy. Podanie, jak każde pismo, powinno być podpisane przez składającego.

Promotor nie ma obowiązku uwzględnić wniosku o przesunięcie terminu złożenia pracy dyplomowej. W przypadku odrzucenia, składający pracę dyplomową powinien sprawdzić w statucie uczelni, czy istnieje możliwość odwołania się od decyzji promotora. Jeżeli nie ma jej wyjściem pozostaje ukończenie pracy oraz przystąpienie do obrony za rok – łącznie z kolejną grupą broniącą prac dyplomowych.

REKLAMA