| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Druki

Druki

  Strona przy współpracy z e-file sp. z o.o.

  fillUp

  PIT/ZG (5) (archiwalny) (2014-2017) Informacja o wysokości dochodów z zagranicy i zapłaconym podatku

  PIT/ZG – stanowi informację o wysokości dochodów z zagranicy i zapłaconym podatku w roku podatkowym.

  Załącznik ten składają osoby, które w roku podatkowym uzyskały dochody z tytułu działalności wykonywanej za granicą lub ze źródeł przychodów położonych za granicą i dochody te podlegają opodatkowaniu w Polsce zgodnie z art. 27 ust. 8, 9,9a ustawy.

  Dołącza się go do zeznań PIT-36, PIT-36L, PIT-38, PIT-39.

  W załączniku podatnik wykazuje dochody z tytułu działalności wykonywanej za granicą lub ze źródeł przychodów położonych za granicą oraz podatek zapłacony za granicą (jeżeli do dochodów tych ma zastosowanie metoda odliczenia podatku zapłaconego za granicą), rozliczane w zeznaniu podatkowym PIT-36. Załącznik składa się odrębnie dla każdego państwa uzyskania dochodu. Jeżeli podatnik uzyskiwał przychody w różnych krajach, do każdego kraju stosuje odrębny druk załącznika (3 kraje obce – 3 załączniki, osobno dla każdego kraju). W każdym z załączników można jednak ująć przychody z różnych źródeł (np. praca, działalność, prawa autorskie).

  W przypadku łącznego opodatkowania dochodów małżonków, jak i małżonków rozliczających się indywidualnie załącznik PIT/ZG wypełnia odrębnie każdy z małżonków.

  Rozliczenie zarobków za pracę zagraniczną może odbywać się w różny sposób, w zależności od kraju, w którym został uzyskany:

   

  Wzór formularza stosuje się do uzyskanych dochodów lub poniesionych strat za rok 2014, 2015 i 2016.

  Ostatnio na forum

  Eksperci portalu infor.pl

  inEwi

  inEwi to wygodna aplikacja do Zarządzania Czasem Pracy. Gwarantuje łatwą i precyzyjną kontrolę wszelkich aspektów ewidencji czasu pracy Twojego zespołu.

  Zostań ekspertem portalu Infor.pl »