REKLAMA
Zarejestruj się
REKLAMA
Polecenie przelewu / wpłata gotówkowa na rachunek organu celnego jest jedną z form regulowania należności z tytułu cła, podatku od towarów i usług od importu, dotyczącego jednego lub więcej niż jednego zgłoszenia celnego lub decyzji/postanowienia.
Wypełniając formularz w pozycji 1 i 2. należy podać nazwę organu celnego, np. "Izba Celna w Krakowie", natomiast w poz. 3 numer rachunku bankowego właściwej Izby Celnej.
W pozycji 6. "numer rachunku bankowego wpłacającego (przelew)/kwota słownie" należy podać dane w zależności od formy płatności. W przypadku przelewu należy podać numer rachunku bankowego albo rachunku w spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej (NRB) wpłacającego. Natomiast w przypadku wpłaty gotówkowej wpisuje się kwotę słownie.
W pozycji 7 i 8 podaje się nazwę i adres wpłacającego, natomiast w poz 9. NIP lub identyfikator uzupełniający wpłacającego. NIP należy wpisać bez znaków rozdzielających (bez kresek), np. 6750007222. Jeżeli wpłacający nie posiada numeru NIP, należy wpisać identyfikator uzupełniający:
Jeżeli wpłacający nie posiada jednego z podanych numerów: NIP, PESEL lub REGON - należy wpisać serię i numer paszportu lub serię i numer innego dokumentu potwierdzającego tożsamość (bez znaków rozdzielających).
Pozycję 10 wypełnia się na podstawie danych, które wypełniono w poz.9, gdzie:
Pozycja 11. "okres (rok, typ okresu, nr okresu)" powinno zostać wypełnione z wyjątkiem sytuacji, gdy wpłata dotyczy należności niezwiązanych z okresem rozliczeniowym.
W pozycji 12. należy podać symbol formularza lub płatności:
Pozycję 13 wypełnia się w zależności od wskazanego w polu 12 symbolu.
Wzór został określony w rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 13 maja 2015 r. w sprawie wzoru formularza wpłaty gotówkowej oraz polecenia przelewu na rachunek organu celnego i obowiązuje od 1 lipca 2015 r.
REKLAMA