REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

WwdZFŚS Wniosek o dofinansowanie wyjazdu dziecka przez zakładowy fundusz świadczeń socjalnych

W zakładach pracy, które zobowiązane są prowadzić zakładowy fundusz świadczeń socjalnych, regulamin tego funduszu stanowić powinien o sytuacjach, w których pracownicy mogą wnioskować o dofinansowanie wypoczynku. W przypadku, gdy regulamin stanowi o możliwości ubiegania się o przyznanie pracownikowi środków, powinien on złożyć w tej sprawie wniosek.

Przyznawanie ulgowych usług i świadczeń oraz wysokość dopłat z funduszu uzależnia się od sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej osoby uprawnionej do korzystania z funduszu. Natomiast same zasady i warunki korzystania z usług i świadczeń finansowanych z funduszu oraz zasady przeznaczania środków funduszu na poszczególne cele i rodzaje działalności socjalnej określa pracodawca w albo wynikają one z uzgodnień ze związkami zawodowymi.  

Regulamin powinien zatem wskazywać i różnicować świadczenia przyznawane pracownikom w zależności od ich sytuacji. 

Co ważne, dofinansowanie z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych nie podlega składkom ZUS. Może ono również - w przypadku wyjazdu dziecka, nie podlegać obowiązkowej zaliczce na podatek dochodowy - dopłaty do: wypoczynku zorganizowanego przez podmioty prowadzące działalność w tym zakresie, w formie wczasów, kolonii, obozów i zimowisk, w tym również połączonego z nauką, pobytu na leczeniu sanatoryjnym, w placówkach leczniczo-sanatoryjnych, rehabilitacyjno-szkoleniowych i leczniczo-opiekuńczych, oraz przejazdów związanych z tym wypoczynkiem i pobytem na leczeniu - dzieci i młodzieży do lat 18:

  • z funduszu socjalnego, zakładowego funduszu świadczeń socjalnych oraz zgodnie z odrębnymi przepisami wydanymi przez właściwego ministra - niezależnie od ich wysokości,
  • z innych źródeł - do wysokości nie przekraczającej w roku podatkowym kwoty 760 zł.

Dopłaty do wypoczynku dla dzieci i młodzieży powyżej 18 lat lub na prywatne wczasy rodzinne nie podlegają zwolnieniu od podatku. Wówczas należy od uzyskanej dopłaty odprowadzić zaliczkę na podatek dochodowy.

REKLAMA