| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Druki

Druki

  Strona przy współpracy z e-file sp. z o.o.

  fillUp

  PIT-CFC (2) (archiwalny) (2016-2018) Zeznanie o wysokości osiągniętego dochodu z zagranicznej spółki kontrolowanej przez podatnika podatku dochodowego od osób fizycznych

  Wzór formularza PIT-CFC (2) obowiązuje od 1 stycznia 2016 roku.

  Formularz służy do rozliczania dochodów uzyskanych od dnia 1 stycznia 2016 r. Jeśli spółka zagraniczna ma do rozliczenia rok podatkowy, który rozpoczął się w roku 2015, a zakończył w 2016, wówczas powinna skorzystać z poprzedniej wersji formularza PIT-CFC (1).

  Formularz PIT-CFC przeznaczony jest dla podatników, o których mowa w art. 3 ust. 1 ustawy, uzyskujący dochody z zagranicznej spółki kontrolowanej.
  Zeznanie wskazuje sposób obliczania podstawy opodatkowania i wysokości podatku z tytułu dochodów osiąganych z zagranicznej spółki kontrolowanej.
  Termin składania deklaracji do końca dziewiątego miesiąca następnego roku podatkowego (art. 45 ust. 1aa ustawy).
  W przypadku niewypłacenia w  obowiązującym terminie kwoty z poz. 44 lub wypłacenia jej w niepełnej wysokości niniejsze zeznanie stanowi podstawę do wystawienia tytułu wykonawczego, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 17 czerwca 1966 o postępowaniu egzekucyjnym w administracji (DZ. U. z 2014 r. poz. 1619).
  Za podanie nieprawdy lub zatajenie prawdy i przez to narażenie na uszczuplenie podatku grozi odpowiedzialności przewidziana w Kodeksie karnym skarbowym.

  Ostatnio na forum

  Eksperci portalu infor.pl

  inEwi

  inEwi to wygodna aplikacja do Zarządzania Czasem Pracy. Gwarantuje łatwą i precyzyjną kontrolę wszelkich aspektów ewidencji czasu pracy Twojego zespołu.

  Zostań ekspertem portalu Infor.pl »